Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Kolędowe Jaworzno

Przed nami 18. edycja Diecezjalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Złota Kantyczka”.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Organizatorami festiwalu są Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie i Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. „Złota Kantyczka” jest rejonowym etapem Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Honorowy patronat nad festiwalem sprawują: bp senior Piotr Skucha, który jest także fundatorem grand prix festiwalu, oraz Paweł Silbert – prezydent Jaworzna i Dariusz Starzycki – wicemarszałek województwa śląskiego. Niedziela sprawuje patronat medialny nad festiwalem.

Eliminacje rejonowe zostaną przeprowadzone zdalnie w dniach 7-11 grudnia w MDK im. Jaworzniaków, a koncert laureatów, wręczenie nagród i zakończenie festiwalu zaplanowano na 9 stycznia 2022 r. w sali widowiskowo-koncertowej MDK.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jak co roku organizatorzy pragną rozbudzić talenty wokalno-instrumentalne, kultywować tradycję śpiewania najpiękniejszych utworów religijnych i przyczynić się do integracji dzieci i młodzieży z dużych i małych miejscowości oraz dzieci i młodzieży zdrowej i niepełnosprawnej. – Diecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz wychowanków przedszkoli, placówek oświatowo-wychowawczych, opiekuńczych, kulturalnych, parafialnych itp. oraz dla osób dorosłych. Przesłuchania festiwalowe będą się odbywały w 5 kategoriach wiekowych: wychowankowie przedszkoli, uczniowie klas I-III SP, uczniowie klas IV-VIII SP, uczniowie szkół ponadpodstawowych, osoby dorosłe. W festiwalu mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne, zespoły instrumentalne, zespoły wokalno-instrumentalne, chóry – wyjaśnia Renata Gacek z MDK w Jaworznie.

Uczestnicy festiwalu – zespoły i chóry, zobowiązani są do zaprezentowania trzech dowolnie wybranych kolęd i pastorałek, soliści i duety – dwóch, w tym obowiązkowo jednej tradycyjnej polskiej, a liczbę wykonywanych zwrotek należy ograniczyć do trzech. Organizatorzy nie dopuszczają do konkursu wykonania piosenki świeckiej o tematyce zimowej i noworocznej, a uczestnicy poprzednich edycji zobowiązani są do prezentacji nowego repertuaru. – W kategorii chórów przynajmniej jeden utwór winien być wykonany a cappella. Czas prezentacji nie może przekroczyć: 10 minut – soliści i duety, 15 minut – zespoły, chóry. Utwory podane na kartach uczestnictwa są programem obowiązującym i nie podlegają zmianom. Informacje podane w karcie zgłoszenia powinny być przemyślane. Niezastosowanie się do któregokolwiek z punktów regulaminu powoduje dyskwalifikację – tłumaczy Renata Gacek.

2021-11-30 08:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

DWML zakończyły koncerty kolęd

Niedziela podlaska 4/2015, str. 2

[ TEMATY ]

kolędowanie

Ks. Artur Płachno

Koncerty DWML stanowią prawdziwą ucztę duchową

Koncerty DWML stanowią prawdziwą ucztę duchową
Drohiczyńskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej zakończyły cykl koncertów kolęd, które odbywały się w parafiach diecezji drohiczyńskiej i sąsiednich. Od 26 grudnia 2014 r. do 11 stycznia br. wystąpiły one w parafiach: Wyrozęby, Łubin Kościelny, Kożuchówek, Topczewo, Skibniew, Bielsk Podlaski – parafia pw. Miłosierdzia Bożego, Sokołów Podlaski – parafia pw. Miłosierdzia Bożego, Ugoszcz, Nieciecz, Węgrów – parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Grodzisk k. Sterdyni, Dziadkowice, Zembrów, Boćki, Ceranów, Bielsk Podlaski – parafia pw. Najświętszej Opatrzności Bożej, Małkinia – parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Drohiczyn, Śledzianów, Perlejewo, Łosice – parafia pw. św. Zygmunta oraz Tokary. Na koncercie w Śledzianowie obecny był biskup drohiczyński Tadeusz Pikus.
CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne duchowieństwa archidiecezji łódzkiej

2026-06-23 07:33

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany kapłanów

Archidiecezja Łódzka

W łódzkiej bazylice archikatedralnej podczas Mszy Posłania kard. Konrad Krajewski wręczył dekrety związane ze zmianami personalnymi wśród duchowieństwa Archidiecezji Łódzkiej.

Decyzją kard. Konrada Krajewskiego - metropolity łódzkiego publikujemy zmiany personalne duchowieństwa Archidiecezji Łódzkiej - czerwiec 2026.
CZYTAJ DALEJ

Podczas upałów może dojść do udaru słonecznego i udaru cieplnego

2026-06-24 07:17

[ TEMATY ]

temperatura

upały

Adobe Stock

Wysokie temperatury są groźne dla naszego organizmu; może dojść do udaru słonecznego i udaru cieplnego lub wyczerpania cieplnego - ostrzega resort zdrowia. Aby temu zapobiec, należy unikać nadmiernego nasłonecznienia i wypijać odpowiednią ilość płynów, najlepiej wody.

W związku z sytuacją pogodową przypominamy informacje Ministerstwa Zdrowia na temat potencjalnych zagrożeń dla zdrowia związanych z wysokimi temperaturami. Należą do nich udar słoneczny, udar cieplny oraz wyczerpanie cieplne.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję