Reklama

Aspekty

Bardzo mocno się angażują

Szkolne Koło Caritas z Rzepina zdobyło pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Dobra jest więcej”.

[ TEMATY ]

Caritas

wolontariat

młodzież

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Rzepin

Szkolne Koło Caritas

Dobra jest więcej

ks. Damian Wierzbicki

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w Rzepinie

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w Rzepinie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Organizatorem konkursu była Caritas Polska. Skierowany był do dzieci i młodzieży działającej w szkolnym i pozaszkolnym wolontariacie. Konkurs zachęcał do zaprezentowania wyjątkowych wolontariuszy i ciekawych akcji wolontariackich, a także do promowania miejsc wzorcowo współpracujących z wolontariuszami i pokazywania najlepszych programów młodzieżowego wolontariatu. Caritas chciała w ten sposób podziękować młodym ludziom zaangażowanym w swoich środowiskach. Konkurs był też okazją do pokazania wielobarwności i różnorodności działań społecznych.

Ks. Damian Wierzbicki, opiekun SKC z Rzepina podkreśla: - To zwycięstwo to przede wszystkim zasługa młodych ludzi, którzy bardzo mocno angażują się w pomoc potrzebującym. Poświęcają swój czas i swe siły, ale dzielą się również swymi pomysłami na pomoc innym. Młodzi ludzie są bardzo empatyczni i spontanicznie spieszą z pomocą. Wolontariat i Szkolne Koła Caritas to bardzo dobry pomysł na katechezę w szkole.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Oto lista laureatów:

Miejsce 1 - Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół w Rzepinie (diecezja zielonogórsko - gorzowska).

Miejsce 2 - Parafialny Zespół Caritas „Betania” przy Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach (archidiecezja krakowska).

Miejsce 3 - Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 1 w Poznaniu (archidiecezja poznańska).

Reklama

Miejsce 4 - Szkolne Koło Caritas w Szkole Podstawowej im 11 Listopada w Rusi (archidiecezja warmińska).

Miejsce 5 - Szkolne Koło Caritas w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim (diecezja toruńska).

Zapraszamy do galerii zdjęć, w których zaprezentowani się rzepińscy wolontariusze przy pracy.

2023-11-17 12:03

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzi dla kościoła

W dniach 17-27 stycznia 2019 roku w Panamie odbywały się Światowe Dni Młodzieży w dwuetapowej formule – Dni w Diecezjach (17-21 stycznia 2019) i centralne wydarzenia w Panama City (22-27 stycznia 2019). To światowe wydarzenie wiary, zainicjowane przez św. Jana Pawła II, zgromadziło prawie 700 tysięcy młodych pielgrzymów z całego świata. Wśród nich nie mogło zabraknąć młodych z archidiecezji przemyskiej i ich duszpasterzy

Najliczniejszą grupę narodową z Europy stanowili młodzi Polacy (3500 osób). Wśród nich znajdowała się 27-osobowa grupa dziewcząt i chłopców z archidiecezji przemyskiej. W Panamie po raz kolejny objawił się światu młody – „jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół” – piękny w różnorodności ras, kultur, języków i narodów. Światowe wydarzenie wiary w Panamie pokazało również, iż Kościół ma wiele do powiedzenia młodemu człowiekowi, a jednocześnie i to, że młodzi ludzie mają wiele do powiedzenia Kościołowi. Na potwierdzenie ważności tego dialogu publikujemy świadectwa rodzonych sióstr Gredes z Jodłówki – Małgosi (tegoroczna maturzystka) i Julki (uczennica szkoły średniej), które uczestniczyły w ŚDM w Panamie, a do wyjazdu przygotowywały się w ośrodku formacyjnym w Przemyślu.
CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne w archidiecezji krakowskiej. Kogo powołał na stanowiska kard. Grzegorz Ryś?

2026-06-23 09:02

Archidiecezja Krakowska

Kard. Grzegorz Ryś wręczył dekrety

Kard. Grzegorz Ryś wręczył dekrety

- Chciałbym, żebyśmy wszyscy w tej sali teraz mieli oczy Izajasza. Żebyśmy widzieli Tego, którego tak po ludzku nie widać, który jest Najwyższy, który jest Święty – powiedział kard. Grzegorz Ryś podczas wręczania nominacji księżom Archidiecezji Krakowskiej w Domu Arcybiskupów Krakowskich.

Spotkanie rozpoczęto od odczytania fragmentu Księgi Proroka Izajasza.
CZYTAJ DALEJ

Diecezja rzeszowska ma nowego biskupa koadiutora

2026-06-24 12:03

[ TEMATY ]

bp Krzysztof Chudzio

BP KEP

Bp Krzysztof Chudzio

Bp Krzysztof Chudzio

Bp Krzysztof Chudzio, dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej, został mianowany biskupem koadiutorem diecezji rzeszowskiej. Decyzję Ojca Świętego Leona XIV ogłosiła 24 czerwca 2026 roku Nuncjatura Apostolska w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję