Reklama

Niedziela Legnicka

Z myślą o najmłodszych

27 lutego miało miejsce uroczyste otwarcie nowo dobudowanego skrzydła Żłobka Miejskiego „Słoneczko”. Tym samym placówka zwiększy się o 24 miejsca.

Niedziela legnicka 11/2026, str. VI

[ TEMATY ]

Chojnów

diecezja legnicka

chojnow.eu

Żłobek Miejski „Słoneczko” w Chojnowie

Żłobek Miejski „Słoneczko” w Chojnowie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się Wicewojewoda Dolnośląski Artur Jurkowski, lokalni samorządowcy oraz osoby bezpośrednio zaangażowane w rozbudowę obiektu. Nie zabrakło także reprezentacji Rady Rodziców i personelu żłobka. Burmistrz Jan Serkies w przemówieniu nawiązał do początków placówki. – Patrząc na mury żłobka miejskiego, wracamy myślami do stycznia 2016 r. 10 lat temu uroczyście przecinaliśmy wstęgę, otwierając pierwszy żłobek w powiecie legnickim. Wtedy opiekę znalazło tu 40 dzieci. Sukces tamtego projektu pokazał, jak bardzo Chojnów potrzebuje takich miejsc. Obiecaliśmy wówczas, że na tym nie poprzestaniemy i dziś, z ogromną satysfakcją, otwieramy nowe, nowoczesne skrzydło „Słoneczka”. To nie tylko dodatkowe metry kwadratowe i nowoczesne wyposażenie. To przede wszystkim konkretna pomoc dla chojnowskich rodzin, które mogą łatwiej łączyć życie rodzinne z zawodowym, wiedząc, że ich dzieci są pod profesjonalną i bezpieczną opieką – powiedział burmistrz.

Skrzydło o powierzchni blisko 147 m2 to przestronna sala pobytu, zaplecze sanitarne i pomieszczenia pomocnicze. Całość inwestycji kosztowała ponad 1,7 mln zł, z czego aż 1,34 mln zł stanowi dofinansowanie z programu „Aktywny Maluch 2022-2029” (środki KPO oraz FERS).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

– Dzisiejsza, słoneczna pogoda idealnie nawiązuje do nazwy chojnowskiego żłobka – mówił wicewojewoda Artur Jurkowski. – Żłobków powstaje coraz więcej i to jest bardzo optymistyczne. Chojnów ma nowoczesny obiekt, który wierzę, że służy i będzie służył jak najlepiej najmłodszym mieszkańcom, wychodząc jednocześnie naprzeciw oczekiwaniom rodziców – podkreślił.

Uroczystego poświęcenia nowych pomieszczeń dokonał dziekan ks. Marek Osmulski, proboszcz parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła, który w modlitwie prosił o opiekę i bezpieczeństwo dla wszystkich podopiecznych oraz pracowników placówki.

Podczas uroczystości burmistrz złożył podziękowania Arturowi Jurkowskiemu, Wicewojewodzie Dolnośląskiemu oraz Rafałowi Szydłowskiemu, dyrektorowi Wydziału Rozwoju i Współpracy Terytorialnej i Elżbiecie Gawryjołek, kierownik Oddziału Programów Rozwoju Społecznego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu za wsparcie finansowe i przychylność dla chojnowskich inicjatyw. Podziękował również wykonawcom i inspektorom za realizację prac i nadzór nad całością.

Szczególne słowa uznania burmistrz skierował do dyrekcji i personelu żłobka. Podziękował za dotychczasową pracę oraz wyjątkową cierpliwość, wykazaną podczas trwania budowy.

Uroczystość zakończyła się gratulacjami, życzeniami oraz drobnymi upominkami i oczywiście zwiedzaniem nowych pomieszczeń, które wkrótce wypełnią się gwarem nowych podopiecznych „Słoneczka”.

2026-03-10 11:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warsztaty on-line dla rodziców

[ TEMATY ]

diecezja legnicka

poradnia rodzinna

poradnia

Specjalistyczna Poradnia Rodzinna im. Św. Joanny Beretty Molla w Lubinie nie zawiesiła swojej działalności w czasie pandemii koronawirusa. Choć możliwości pomagania osobom potrzebującym wsparcia, porady są mocno ograniczone, to jednak możliwe. Jak mówi dyrektor poradni Agata Szymkowiak: korzystamy z możliwości, jakie daje nam Internet.

To właśnie drogą mailowa, telefoniczną udzielne są porady przez takich specjalistów, jak: terapeuta NEST, terapeuta, terapeuta rodziny, duszpasterz. Wystarczy zadzwonić, umówić się, podać swoje namiary i bezpłatnie skorzystać z pomocy specjalistów.
CZYTAJ DALEJ

Jezus ostrzega nas przed ryzykiem utraty wiecznego szczęścia

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 7, 21-29. <- KLIKNIJ

Czwartek, 25 czerwca. Dzień Powszedni.
CZYTAJ DALEJ

Płock: W diecezji powstanie pierwsze w Polsce sanktuarium św. Józefa Moscatiego

2026-06-25 15:02

[ TEMATY ]

św. Józef Moscati

Archiwum

Św. Józef Moscati. Kadr z filmu

Św. Józef Moscati. Kadr z filmu

Przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Dobrzyniu nad Wisłą, należącej do diecezji płockiej, 8 sierpnia ustanowione zostanie pierwsze w Polsce Sanktuarium św. Józefa Moscatiego. Uroczystości przewodniczył będzie kard. Konrad Krajewski - poinformowała w czwartek kuria diecezjalna.

Józef (Giuseppe) Moscati (1880-1927) to znany z głębokiej wiary włoski lekarz i naukowiec, który szczególnie angażował się w niesienie pomocy ubogim. Został beatyfikowany w 1975 r. przez papieża Pawła VI, a kanonizowany w 1987 r. przez papieża św. Jana Pawła II. Był pierwszym współczesnym lekarzem wyniesionym na ołtarze.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję