Reklama

Niedziela plus

Poznań

Od groty do grobu

Chcemy, aby każdy mógł stanąć w Betlejem przy nowonarodzonym Jezusie i doświadczyć chwili złożenia Go do grobu – podkreślają organizatorzy kolejnego filmu VR.

Niedziela Plus 39/2025, str. VII

[ TEMATY ]

Poznań

Fundacja Miejsce Słowa

Fragment filmu "Ostatnia wieczerza"

Fragment filmu Ostatnia wieczerza

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Fundacja Miejsce Słowa rozpoczęła przygotowania do nowego wyjątkowego projektu w technologii VR (wirtualna rzeczywistość). Po sukcesie poprzednich produkcji – m.in. Ostatniej Wieczerzy i sceny Uzdrowienia niewidomego pod Jerychem – przyszedł czas na nowe dzieło: Grota Narodzenia i Grób Pański.

– Chcemy, aby każdy mógł stanąć w Betlejem przy nowonarodzonym Jezusie i doświadczyć chwili złożenia Go do grobu. Dzięki technologii VR będzie to możliwe w sposób głęboki i realistyczny – mówią organizatorzy projektu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Nowy film

Film przeniesie widzów do dwóch kluczowych momentów historii zbawienia: narodzin Jezusa w grocie betlejemskiej oraz Jego złożenia do grobu. Oba miejsca zostaną odtworzone na podstawie wskazań biblistów, historyków i archeologów. – Dbamy o każdy szczegół – od naturalnej struktury grot, po stroje aktorów wiernie odwzorowujące realia sprzed 2 tys. lat. Chcemy, by widzowie mogli stanąć w samym centrum Ewangelii – podkreśla Aleksandra Karniewicz, koordynator Miejsca Słowa.

Misja, która porusza serca

Fundacja Miejsce Słowa od 2021 r. tworzy filmy biblijne w technologii VR. W Poznaniu działa również stacjonarne Miejsce Słowa, w którym projekcje odbywają się 5 dni w tygodniu z bezpłatnym wstępem. Ponadto zespoły mobilne organizują pokazy VR w parafiach i we wspólnotach w całej Polsce.

Reklama

– Naszym celem jest, by Ewangelia była doświadczana nie tylko intelektualnie, ale także emocjonalnie i duchowo. VR pozwala wejść w sam środek wydarzeń, które zmieniły bieg historii – zaznaczają organizatorzy.

Potrzebne wsparcie

Budżet realizacji nowego filmu wynosi 140 tys. zł, z czego 60 tys. zostało już zebrane. Trwa zbiórka środków na platformie Zrzutka.pl. – Każda wpłata, nawet najmniejsza, przybliża nas do ukończenia tego dzieła. Zapraszamy wszystkich, by stali się częścią tego projektu – zachęca Aleksandra Karniewicz.

Na stronie zbiórki przeczytamy m.in.: „Chcemy, abyście dzięki technologii VR mogli stanąć pośród Świętej Rodziny i uczniów Jezusa, doświadczając w sposób głęboko duchowy i realistyczny zarówno momentu narodzenia Jezusa, jak i chwili Jego zbawczej śmierci. (...) Dziękujemy za wasze wsparcie i wspólne budowanie przestrzeni, w której Słowo staje się obecne – namacalnie i duchowo”. Wsparcia można udzielić pod adresem: www.zrzutka.pl/wh2v7e .

Więcej na: www.miejsceslowa.pl

2025-09-23 13:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Paradiso znaczy raj

Niedziela Plus 26/2023, str. VIII

[ TEMATY ]

Poznań

paradiso.org.pl

Wakacyjna propozycja dla młodzieży z archidiecezji poznańskiej – i nie tylko – organizowana przez księży filipinów oraz Archidiecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Jordan.

Światowe Dni Młodzieży, na których można obserwować radość płynącą ze spotkania młodych ludzi ze sobą i z Panem Bogiem, zainspirowały organizatorów do przygotowania podobnych spotkań dla młodych z całej Polski. Święty Filip Neri, patron księży filipinów, współorganizatorów wydarzenia, mawiał: Preferisco il paradiso, co oznacza: „Wolę niebo, wolę raj”. Naszym założeniem było stworzenie miasteczka młodych, gdzie będą oni mogli dobrze rozpocząć czas wakacji i jednocześnie zbliżać się do Pana Boga, do nieba. W tym roku okazją do tego stanie się spotkanie na Świętej Górze, które odbędzie się w dniach 27 czerwca – 1 lipca.
CZYTAJ DALEJ

Św. Paulin z Noli

Niedziela Ogólnopolska 51/2007, str. 4

pl.wikipedia.org

Św. Paulin z Noli

Św. Paulin z Noli
Drodzy Bracia i Siostry!
CZYTAJ DALEJ

Abp Przybylski do nauczycieli na zakończenie roku szkolnego: Dziękujemy, że jesteście ludźmi sumienia i poświęcenia

2026-06-22 11:42

[ TEMATY ]

nauczyciele

BP KEP

Abp Andrzej Przybylski

Abp Andrzej Przybylski

Dziękujemy Wam za to, że w tych wszystkich uwarunkowaniach Waszej posługi wciąż jesteście ludźmi sumienia i poświęcenia – napisał delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Nauczycieli abp Andrzej Przybylski w Słowie na zakończenie roku szkolnego 2025/2026. Zaprosił również na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 1-2 lipca br.

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli przyznał, że „tempo zmian programowych, przepisów, a niekiedy wręcz eksperymentów w edukacji nie zawsze sprzyja systematycznej i zaplanowanej na lata pracy wychowawczej”. „Sprzeczne oczekiwania różnych środowisk i uwikłanie edukacji w spory ideologiczne i polityczne wymaga od Was wielkiej mądrości i wierności obiektywnym wartościom i sprawdzonym działaniom pedagogicznym” – wskazał.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję