Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Koncert Noworoczny

W Nowy Rok odbywają się słynne koncerty Filharmoników Wiedeńskich. Za ich przykładem poszło wiele miast w Polsce.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 4/2025, str. I

[ TEMATY ]

Lubaczów

Aleksandra Hojdak

Kolędujący artyści ze „Studia Piosenki”

Kolędujący artyści ze „Studia Piosenki”

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dlaczego nie nasze miasto. Dlaczego nie my? – zapytali w 2004 r. burmistrz Lubaczowa Waldemar Janusz Zubrzycki, jego zastępca Krzysztof Szpyt, doświadczona instruktorka kultury Grażyna Bielec i nowy dyrektor MDK Andrzej Kindrat. Postanowili zorganizować pierwszy Lubaczowski Koncert Noworoczny. Spotkał się on z entuzjastycznym przyjęciem. Zdecydowano go kontynuować w następnych latach.

Reklama

11 stycznia odbyła się już jego dwudziesta edycja. I jak co roku nie wszyscy mogli obejrzeć ten koncert. Sala widowiskowa MDK okazała się za mała, by pomieścić wszystkich chętnych. Bilety wejściowe rozeszły się w ciągu pół godziny. W świąteczną atmosferę tego wieczoru wprowadzili swoim występem aktorzy Teatru Małych Form prowadzeni przez Grażynę Bielec i dziecięcego teatru „Lentylki” Krystyny Czura. Oba teatry mają swoją bogatą historię. Pierwszy pisaną od 1974 r., a drugi od 1990 r., obfitującą w ogromne sukcesy. Młodzi aktorzy przekazali wierszowane noworoczne życzenia, zaśpiewali pastorałki i kolędy oraz przedstawili świąteczny skecz kabaretowy. Życzenia noworoczne uczestnikom koncertu, złożyli także dziekan lubaczowski ks. kan. Andrzej Stopyra i burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt. Następnie na scenę wkroczyły Martyna Potoniec oraz Karolina Hass, zadziwiając wszystkich swoimi tanecznymi umiejętnościami baletowymi i w tańcach współczesnych. Uczestnicy „Studia Piosenki”, prowadzeni przez Andrzeja Kindrata, zaśpiewali pastorałki. Zespół instrumentalno-wokalny „Gitarą i Piórem”, prowadzony przez Piotra Batyckiego, wraz z harcerzami z Hufca ZHP Lubaczów, zaimponowali publiczności swoimi umiejętnościami muzycznymi. Występującym artystom zostały wręczone upominki od dyrektora MDK Andrzeja Kindrata i posłanki na Sejm RP Teresy Pamuły, która korzystając z okazji złożyła obecnym noworoczne życzenia. Wśród gości był Zenon Swatek, wicestarosta lubaczowski i Marek Małecki, przewodniczący Rady Miejskiej w Lubaczowie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Gwiazdą koncertu była Magdalena Białorucka-Ogorzelec z zespołem. Jest ona absolwentką wokalistyki na kierunku Jazz i muzyka rozrywkowa, a także Filologii rosyjskiej w Rzeszowie. Laureatka wielu konkursów i festiwali. Na wydanej pierwszej solowej płycie „MiłoŚnie” opowiada o różnych odmianach miłości, pokazując jednocześnie jak ważny jest dla nas kontakt z drugim człowiekiem. Wokalistka zauroczyła wszystkich swoim głosem i interpretacją utworów, a także jazzowymi aranżacjami znanych kolęd i piosenek świątecznych. Towarzyszyli jej utalentowani muzycy – pianista Bartosz Tarnawski, perkusista Damian Sąsiadek, basista Paweł Jarosiński oraz lubaczowianin – gitarzysta Marek Kindrat. Koncert zakończył się wspólnym kolędowaniem. Publiczność opuściła salę MDK w Lubaczowie w świątecznym nastroju i radości.

Adam Łazar

2025-01-21 14:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Radiowa Niedziela u Boromeusza

Niedziela zamojsko-lubaczowska 48/2023, str. VI

[ TEMATY ]

Lubaczów

Artur Sowa

Msza święta była transmitowana na antenie radia

Msza święta była transmitowana na antenie radia

W niedzielę 5 listopada Katolickie Radio Zamość zawitało do parafii św. Karola Boromeusza w Lubaczowie.

Z papieskiego kościoła transmitowana była Msza św. której przewodniczył wikariusz, ks. Marcin Migas. Homilię wygłosił wicedyrektor KRZ ks. Rafał Kowalczuk. Nawiązując do niedzielnych czytań mszalnych wiele uwagi poświęcił pokorze. Zakończył ją prośbą. – Prosimy Chrystusa o łaskę pokory, byśmy nigdy nie wynosili się ponad innych, byśmy nie uważali się za lepszych od innych, byśmy nie próbowali budować swojego życia tylko na własnej ludzkiej mądrości. Prośmy o to, byśmy dostrzegając swoje talenty i zdolności potrafili z pokorą za ich pomocą służyć Bogu i drugiemu człowiekowi.
CZYTAJ DALEJ

Papież wręczy paliusze trzem polskim metropolitom

2026-06-22 11:36

[ TEMATY ]

Watykan

paliusz

BP KEP

Jak informuje Biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski, w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, 29 czerwca, Ojciec Święty Leon XIV pobłogosławi paliusze i nałoży je nowym metropolitom z całego świata. Wśród nich będą trzej metropolici z Polski: kard. Konrad Krajewski - metropolita łódzki, kard. Grzegorz Ryś - metropolita krakowski i abp Andrzej Przybylski - metropolita katowicki.

CZYTAJ DALEJ

Nie bójmy się być prawdziwi

2026-06-23 16:55

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

duszpasterstwo kobiet

Joanna Popławska

W Domu Rekolekcyjnym ojców Franciszkanów w Łodzi odbyło się spotkanie wspólnoty Macierzanek

W Domu Rekolekcyjnym ojców Franciszkanów w Łodzi odbyło się spotkanie wspólnoty Macierzanek

W Domu Rekolekcyjnym ojców Franciszkanów przy ul. Kreciej w Łodzi odbyło się spotkanie wspólnoty Macierzanek, połączone z warsztatami dla małżonków prowadzonymi przez Magdalenę i Piotra Ogrodowczyków – specjalistów zajmujących się wychowaniem oraz profilaktyką problemów dzieci i młodzieży. Wydarzenie było drugą częścią obchodów 10-lecia istnienia wspólnoty.

– Nie bójmy się być prawdziwi, nie bójmy się, szczególnie w okresie wakacji, pokazać tego, że jesteśmy ludźmi wierzącymi, mając gdzieś w głowie, że jeżeli my się przyznamy do Boga, to Bóg się przyzna do nas – mówił podczas homilii ks. Paweł Gabara, duszpasterz wspólnoty Macierzanek.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję