Reklama

Niedziela Świdnicka

Doświadczyli uzdrowienia

Na zaproszenie liderów bielawskiej Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca o. Andrzej Brzeziński z Teksasu po raz drugi poprowadził wieczór uwielbienia połączony z modlitwą wstawienniczą.

Niedziela świdnicka 30/2024, str. IV

[ TEMATY ]

Bielawa

Ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

O. Andrzej Brzeziński został wyświęcony na kapłana w 2002 r.

O. Andrzej Brzeziński został wyświęcony na kapłana w 2002 r.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przez taką formę modlitwy widzimy, jak otwierają się serca uczestników na pogłębienie relacji z Panem Bogiem, a także pozwalając niektórym wrócić na nowo do Jezusa i Kościoła – podkreślił Dominik Ostrowski – współorganizator wydarzenia, które odbyło się 15 lipca w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie.

Dzielenie się wiarą

Ojciec Andrzej, pochodzący z miejscowej parafii, od wielu lat pracuje w Stanach Zjednoczonych, gdzie obecnie służy w seminarium w San Antonio. Jego powrót do rodzinnej miejscowości był dla niego momentem pełnym emocji i wdzięczności. – Cieszę się bardzo, że mogę być w moim Nazarecie, w miejscowości, z której wyszedłem, być w tym kościele, gdzie byłem ochrzczony, przyjąłem Pierwszą Komunię, bierzmowanie, gdzie miałem moją prymicyjną Mszę św. – wspominał o. Andrzej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podczas Eucharystii wprowadzającej w wieczór uwielbienia zakonnik wygłosił homilię, w czasie której zwrócił uwagę na istotę spotkania z Bogiem, które jest kluczowe zarówno w sakramentach, jak i w codziennym życiu. Porównał to spotkanie do momentów ewangelicznych, kiedy ludzie spotykali Jezusa i doświadczali uzdrowienia. – Obecność Pana Jezusa i spotkanie z Nim zawsze przynosiły coś dobrego dla osoby, która wyszła z inicjatywą, aby podejść bliżej – podkreślił.

Reklama

Przytoczył również wzruszającą historię z Lourdes, gdzie niewidząca dziewczynka, pełna wiary i odwagi, została uzdrowiona podczas procesji eucharystycznej.

– Pewna ośmioletnia dziewczynka, która była niewidoma, krzyknęła: „Jezu, jeśli mnie nie uzdrowisz, powiem Twojej Mamie”. Ksiądz podszedł do niej z monstrancją, pobłogosławił ją i dziewczynka w nocy odzyskała wzrok – relacjonował franciszkanin konwentualny, podkreślając moc dziecięcej wiary.

Duchowny podzielił się także osobistym doświadczeniem modlitwy o uzdrowienie, którą rozpoczął kilka lat temu. Opowiedział o pierwszym takim spotkaniu, kiedy modlił się nad siostrą zakonną cierpiącą na ból kolana. Jej uzdrowienie stało się dla niego dowodem na to, że Jezus naprawdę działa przez wiarę i modlitwę. – Pomodliłem się nad nią, a ona odczuła ciepło w kolanie. Powiedziałem jej, aby spróbowała chodzić bez kul. Z każdym krokiem czuła coraz mniejszy ból, który w końcu całkowicie zniknął – wspominał.

Trzeba mieć wiarę

Po Mszy świętej odbyło się nabożeństwo uwielbienia. Po adoracji Najświętszego Sakramentu zakonnik wygłosił konferencję, w której podkreślił, że to Duch Święty uzdrawia, a nie człowiek, i że każdy może modlić się o uzdrowienie, mając wiarę. – Ważne jest to, żeby nie poddać się postawie braku wiary, zwątpieniu i strachowi, bo one nas blokują – podkreślił o. Brzezieński, zapraszając uczestników do podejścia do zespołów modlitewnych w celu indywidualnej modlitwy o uzdrowienie.

Na koniec franciszkanin zachęcił do dzielenia się świadectwami uzdrowień. – Jeżeli ktoś chciałby podzielić się swoim doświadczeniem, że Pan Bóg go uzdrowił, wtedy można podejść do osób ze wspólnoty, zapisać i podzielić się tym świadectwem ku zbudowaniu wiary.

Całość spotkania koordynował ks. Tomasz Kowalczuk. Miejscowego wikariusza wspierali członkowie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca wraz z ewangelizacyjnym zespołem muzycznym.

2024-07-23 14:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bielawa-Jasna Góra. Od dwóch dekad pielgrzymują na rowerach

[ TEMATY ]

Bielawa

Pielgrzymka Rowerowa

ks. Stanisław Chomiak

ks. Daniel Marcinkiewicz

ks. Daniel Marcinkiewicz

Pielgrzymi na czele z ks. prał. Stanisławem Chomiakiem (pierwszy od prawej)

Pielgrzymi na czele z ks. prał. Stanisławem Chomiakiem (pierwszy od prawej)

Ponad 200 km w ciągu dwóch dni pokonali na rowerach pielgrzymi z Bielawy, którzy w piątek 30 maja dojechali na Jasną Górę.

Była to już 20. jubileuszowa pielgrzymka do jasnogórskiego sanktuarium. Pielgrzymi z parafii Wniebowzięcia NMP w Bielawie, a także z Pieszyc, Świdnicy i Wrocławia, pełni ducha i determinacji 30 maja wyruszyli na bicyklach, aby kolejnego dnia zameldować się u Królowej Polski.
CZYTAJ DALEJ

Dzieci ukarane za odmowę zapisania na „edukację zdrowotną”

2026-06-26 08:57

[ TEMATY ]

edukacja zdrowotna

Adobe Stock

Wójt gminy Baranów wydała zarządzenie przyznające uczniom klas IV–VIII 800 zł dofinansowania do wakacji wyłącznie pod warunkiem uczęszczania na nieobowiązkową w roku szkolnym 2025/2026 „edukację zdrowotną” - informuje Ordo Iuris.

Ordo Iuris ocenia to jako finansowy przymus i zakazaną prawem dyskryminację, godzącą w konstytucyjne prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, dlatego prawnicy Instytutu zaoferowali rodzicom bezpłatną pomoc prawną w zaskarżeniu zarządzenia, ostrzegając, że zły przykład Baranowa może rozlać się na inne gminy. Sprawa wpisuje się w forsowaną przez minister Barbarę Nowacką obowiązkową „edukację zdrowotną”, którą w 2025 roku odrzuciło ponad 70% rodziców.
CZYTAJ DALEJ

Diecezjalny Dzień Wspólnoty Diecezji Toruńskiej

2026-06-27 19:18

[ TEMATY ]

Toruń

Agata Pawluk

- Kto żyje Eucharystią, niesie Chrystusa innym. Uczeń Eucharystii staje się misjonarzem - mówił bp Arkadiusz Okroj podczas dzisiejszego Diecezjalnego Dzień Wspólnoty, który zorganizowany został w ramach Roku Eucharystii.

Spotkanie to zgromadziło ludzi z całej naszej diecezji, których pragnieniem serca było stworzyć wspólnotę, uwielbiać Pana Jezusa i spędzić miło czas na słuchaniu, rozmowach i dzieleniu się dobrem.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję