Reklama

Niedziela Sandomierska

W obronie świętego

W odpowiedzi na apel biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza oraz zalecenia Wydziału Duszpasterstwa, w wielu miejscach diecezji odbyły się wydarzenia mające wyrażać sprzeciw wobec szarganiu świętości Jana Pawła II.

Niedziela sandomierska 14/2023, str. III

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

Archiwum prywatne

Tłum wiernych w Janowie Lubelskim przed pomnikiem św. Jana Pawła II

Tłum wiernych w Janowie Lubelskim przed pomnikiem św. Jana Pawła II

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kocudza

Ulicami parafii w Kocudzy przeszła Droga Krzyżowa, która zgromadziła liczną rzeszę wiernych na wspólnej modlitwie w obronie świętości i dobrego imienia św. Jana Pawła II. – Wierzymy mocno, że nasza modlitwa, solidarność z ludźmi wiary, prawdy i dobra wokół osoby św. Jana Pawła II, pomoże pokonać świat kłamstwa, oszczerstw i opluwania największych autorytetów i wartości w kościele – mówili parafianie.

Ostrowiec Świętokrzyski

Reklama

Mieszkańcy miasta zgromadzili się przy figurze św. Jana Pawła II, by wyrazić sprzeciw wobec ataków na świętość Ojca Świętego. – Nie zgadzamy się na falę agresji, wymierzoną w osobę, dzieło i świętość papieża, który był, jest i pozostanie dla nas jednym z największych rodaków w dziejach polskiego narodu. To niedościgniony wzór dojrzałości, mądrości i świętości, jaki współcześni Polacy powinni umieć dostrzec i naśladować – mówili mieszkańcy. Odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Następnie Janina Walewska odczytała modlitwę dziękczynną za dar papieża Polaka. Po odśpiewaniu Barki ks. Jan Sarwa podziękował licznie przybyłym kapłanom z dekanatu oraz mieszkańcom miasta oraz zaprosił wszystkich do kolegiaty na adorację Najświętszego Sakramentu. Drugą część rozpoczął śpiew hymnu Boże coś Polskę, a następnie odmówiono modlitwę różańcową. Po niej odprawiona została Msza św. w intencji wszystkich, którzy z wielką odwagą i stanowczością bronią dobrego imienia św. Jana Pawła II. Modlitewny dzień w obronie dobrego imienia i świętości papieża św. Jana Pawła II zakończył Apel Jasnogórski, który poprowadził ks. Jan Sarwa. Przybyli wierni modlili się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II oraz św. Józefa za całą wspólnotę Kościoła oraz naszą Ojczyznę.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Janów Lubelski

Wierni z parafii św. Jana Chrzciciela uczcili św. Jana Pawła II, dziękując Bogu za dar jego życia, pontyfikatu i świętości, którą realizował wypełniając swoje posłannictwo. Po każdej Mszy św. odbyła się modlitwa przy ołtarzu poświęconym papieżowi Polakowi, a przedstawiciele władz rządowych i samorządowych złożyli kwiaty przed pomnikiem św. Jana Pawła II na placu maryjnym. – Potrzeba dziś jasno stawić czoła fałszowaniu wizerunku Ojca Świętego Jana Pawła II, który dla wielu z nas był i pozostaje nadal autorytetem i wzorem drogi ku świętości – podkreślił jeden z parafian. Przy relikwiach świętego znajdujących się w kościele, wiele osób pozostawało na indywidualną modlitwę, wpisując do księgi pamiątkowej osobiste świadectwa doświadczonych łask za wstawiennictwem świętego papieża Polaka.

Gorzyce

Odpowiadając na wezwanie do przybliżania nauczania św. Jana Pawła II podczas wieczornej Drogi Krzyżowej prowadzonej przez młodych, wierni z parafii podążali za cierpiącym Chrystusem w rytm rozważań Świętego Polaka. Nabożeństwo przygotowała młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gorzycach. Czytane rozważania pozwoliły przypomnieć i utrwalić naukę św. Jana Pawła II trafiającą do każdego człowieka, a zapalone w kształt słów TOTUS TUUS świece przypominały wartość zaufania Bogu i Maryi. Dewiza ta prowadziła papieża przez całe życie. Po Drodze Krzyżowej wierni udali się przed pomnik Jana Pawła II, gdzie wspólnie odśpiewana została Barka.

2023-03-28 13:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dwa jubileusze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu

[ TEMATY ]

bp Tadeusz Lityński

diecezja zielonogórsko ‑ gorzowska

św. Jan Paweł II

Szkoła Podstawowa w Trzebiczu

Jacek Kozubaj

Społeczność Szkoły Podstawowej w Trzebiczu świętowała wyjątkowe wydarzenie

Społeczność Szkoły Podstawowej w Trzebiczu świętowała wyjątkowe wydarzenie

Społeczność Szkoły Podstawowej w Trzebiczu 13 listopada świętowała wyjątkowe wydarzenie – jubileusz 80-lecia istnienia szkoły oraz 5-lecie nadania jej imienia św. Jana Pawła II. Był to dzień pełen wspomnień, wzruszeń i wdzięczności wobec wszystkich, którzy przez lata tworzyli historię tej szkoły.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Tadeusza Lityńskiego w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebiczu. Uczniowie, nauczyciele i zebrani goście wysłuchali słowa Bożego, podczas którego dziękowano za osiem dekad działalności szkoły, wychowania kolejnych pokoleń uczniów oraz za opiekę patrona – św. Jana Pawła II. Biskup Tadeusz Lityński wspomniał, że “Szkoła Podstawowa w Trzebiczu należy do jednych z pierwszych szkół zaraz po II wojnie światowej, a to co się tutaj dzieje jest pięknym świadectwem naszych przodków”. Dodatkowo mogliśmy usłyszeć podziękowania ze strony Jego Ekscelencji za coroczne organizowanie Konkursu Powiatowego Wiedzy o Janie Pawle II oraz promowanie tej inicjatywy nie tylko w powiecie, ale i w całym województwie. Na zakończenie kazania można było usłyszeć “Pan Jezus wysyła uczniów nie w pojedynkę, ale we wspólnocie. Tutaj też ją widzę”.
CZYTAJ DALEJ

Waldemar Żurek ujawnił liczbę spraw dotyczących zgonów w Szpitalu Południowym

2026-06-24 12:36

[ TEMATY ]

zgony

minister sprawiedliwości

Waldemar Żurek

Szpital Południowy

PAP

Warszawski Szpital Południowy

Warszawski Szpital Południowy

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Waldemar Żurek poinformował w środę o liczbie zgłoszeń dotyczących zgonów w Warszawskim Szpitalu Południowym.

Minister sprawiedliwości odniósł się podczas konferencji prasowej do informacji, które we wtorek wieczorem przedstawił w wywiadzie w Kanale Zero były pracownik Szpitala Południowego dr Emil Jędrzejewski.
CZYTAJ DALEJ

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

2026-06-24 21:24

Renata Czerwińska.

We wspomnienie św. Jana Chrzciciela toruńska katedra obchodziła swoje święto patronalne.

Eucharystii w intencji miasta i jego mieszkańców przewodniczył i homilię wygłosił bp Arkadiusz Okroj. Mszę św. koncelebrowali również bp Józef Szamocki, biskup senior Andrzej Suski, proboszcz parafii katedralnej ks. prał. Marek Rumiński oraz wielu zaproszonych kapłanów. W świątyni zgromadzili się m.in. proboszcz parafii prawosławnej ks. mitrat Mikołaj Hajduczenia, przedstawiciel Zakonu Bożogrobców, przedstawiciele władz miasta, województwa i samorządu, siostry zakonne oraz wielu wiernych świeckich.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję