Reklama

Niedziela Legnicka

Legnica

Łask Bożych w dalszej pracy!

W katedrze legnickiej jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich obchodziła grupa księży pracujących w naszej diecezji.

Niedziela legnicka 22/2022, str. II

[ TEMATY ]

25‑lecie

jubileusz kapłaństwa

Ks. Waldemar Wesołowski

Księża jubilaci obchodzili swoje święto z biskupem legnickim

Księża jubilaci obchodzili swoje święto z biskupem legnickim

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Z jedenastu kapłanów wświęconych 17 maja 1997 r. przez bp. Tadeusza Rybaka, obecnie w diecezji legnickiej pracuje ośmiu. – Srebrny jubileusz to okazja do spojrzenia wstecz, ale i zastanowienia się nad tym, co przed nami – mówił podczas Mszy św. 16 maja biskup legnicki Andrzej Siemieniewski. Srebrnym jubilatom złożył też życzenia radości, pokoju, głębi łaski Bożej, dzięki której posługa kapłańska jest owocna. Jak wspominają sami księża, święcenia odbyły się 17 maja, a więc wcześniej niż zazwyczaj. Miało to związek ze zbliżającą się pielgrzymką Jana Pawła II do Legnicy. – My, jako neoprezbiterzy mieliśmy to szczęście i zaszczyt sprawować Mszę św. na legnickim lotnisku w przestrzeni ołtarza papieskiego, byliśmy zatem bardzo blisko Ojca Świętego. Niektórzy z nas uczestniczyli też w Kongresie Eucharystycznym, który w tym czasie odbywał się we Wrocławiu. Tak więc na początku naszego kapłaństwa mieliśmy takie mocne eucharystyczne przesłanie – mówi ks. Krzysztof Wiśniewski. Srebrni Jubilaci to: ks. Robert Rynkiewicz, ks. Piotr Sałaga, ks. Dariusz Siuta, ks. Grzegorz Sowa, ks. Mariusz Szymański, ks. Krzysztof Wiśniewski, ks. Wiktor Juchiewicz, ks. Jacek Makówka. Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitych łask Bożych w dalszej pracy duszpasterskiej.

Relację z jubileuszu można odsłuchać na stronie Radia Plus Legnica (www.legnica.fm)

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-05-24 12:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W służbie Bogu i ludziom

Kapłańskie jubileusze świętowane są w archikatedrze lubelskiej oraz w parafiach, z których księża pochodzą i do których zostali posłani.

Jedna z takich uroczystości odbyła się w niedzielę, 19 czerwca, w parafii św. Brata Alberta w Puławach, gdzie za 50 lat kapłaństwa dziękował proboszcz senior ks. kan. Aleksander Zeń. Na liturgii pod przewodnictwem bp. Artura Mizińskiego zgromadzili się przedstawiciele wspólnot, w których pracował ks. Aleksander, władze miasta i powiatu puławskiego, a także przyjaciele i rodzina jubilata. W homilii bp Miziński ukazał kapłaństwo jako szczególne powołanie do jedności z Chrystusem w realizacji Jego misji oraz do służby Bogu i człowiekowi poprzez wyjaśnianie Bożych tajemnic, sprawowanie sakramentów i wypełnianie woli Bożej. Wskazując na ks. Aleksandra Zenia przedstawił jego drogę, która rozpoczęła się w katolickiej rodzinie w Horyszowie Polskim, gdzie usłyszał głos powołania, i prowadziła przez seminarium duchowne w Lublinie oraz przez parafie we Frampolu, Krasnymstawie. Bychawie, Lublinie i Brzezinach Stojeszyńskich aż po Puławy. Do miasta nad Wisłą jubilat przybył w 1986 r. z misją tworzenia parafii Brata Alberta i wybudowania kościoła; tu wciąż mieszka i służy. – Dziękujemy za piękne lata wznoszenia kościoła oraz organizowania życia religijnego, za troskę o tworzenie wspólnoty wiary i miłości braterskiej – powiedział ksiądz biskup. O tym, jak bogata jest historia życia ks. Zenia i jak wiele inicjatyw podejmował, można było przekonać się słuchając podziękowań i życzeń. Przedstawiciele Rady Parafialnej podkreślili, że jest on nie tylko budowniczym świątyni, ale też twórcą przystani dla bezdomnych; wyjątkowym człowiekiem, który krzewi wiarę, kulturę i patriotycznego ducha. Przedstawiciele różnego szczebla władz wskazali na społeczne zaangażowanie ks. Zenia, które doprowadziło m.in. do ogłoszenia św. Brata Alberta patronem miasta Puławy. Duchowieństwo i wierni dekanatu puławskiego dziękowali m.in. za zaangażowanie w działalność w Katolickim Stowarzyszeniu Kolejarzy Polskich oraz w NSZZ Solidarność Ziemi Puławskiej.
CZYTAJ DALEJ

Papież do kardynałów: Stójcie przy mnie jak bracia

2026-06-26 10:38

[ TEMATY ]

Watykan

kardynałowie

konsystorz

Leon XIV

Vatican Media

Liczę na waszą pomoc w rozeznawaniu tego, co Duch Święty mówi dziś do Kościoła. Pomóżcie mi dostrzegać znaki nadziei, ale także nie pomijać trudności - powiedział Leon XIV do kardynałów w mowie rozpoczynającej obrady konsystorza nadzwyczajnego. W Watykanie rozpoczęło się 26 czerwca dwudniowe zgromadzenie kardynałów, którzy razem z Papieżem omówią cztery tematy dotyczące ewangelizacji, misji w świecie, synodalności, nowych wyzwań.

W mowie inaugurującej obrady Papież jeszcze raz wyraził pragnienie, aby spotkania z kardynałami były rozmową, która pomoże mu w służbie misji Kościoła. Wspólna praca jest przejawem – jak zauważył Ojciec Święty – budowania komunii Chrystusa, która pozostaje codziennym nawróceniem i urzeczywistnia się w Kościele synodalnym.
CZYTAJ DALEJ

Oto nadchodzi odc. 51 [wideo]

2026-06-26 17:14

screen YT

W Kościele katolickim w Polsce odbywa się bardzo wiele ciekawych wydarzeń. Informują o nich autorzy projektu inicjatywakatolicka.pl i tworzony przez nich program “Oto nadchodzi”.

Link do filmu:
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję