Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Z pomocą rodzinie

W Dębnie odbyła się inauguracja Ośrodka

Niedziela szczecińsko-kamieńska 43/2018, str. IV

[ TEMATY ]

rodzina

pomoc

ośrodek

Archiwum Ośrodka

Przewodnicząca Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Dębnie Aneta Dobropolska i specjaliści

Przewodnicząca Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Dębnie Aneta Dobropolska i specjaliści

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uroczystość rozpoczęła się 9 października 2018 r. Mszą św. w intencji osób posługujących w Ośrodku. Podczas homilii ks. prob. Henryk Łącki poruszył niezwykle istotny temat, jakim są współczesne zagrożenia małżeństwa i rodziny. Po Mszy św. w Oratorium przy parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie odbyło się spotkanie inauguracyjne. To wyjątkowe spotkanie uświetnili swoją obecnością kapłani: ks. Robert Szumowski – dziekan dekanatu Dębno i proboszcz parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Dębnie oraz ks. Henryk Łącki – proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie, goście reprezentujący władze samorządowe: Piotr Downar – burmistrz Dębna i Paweł Chrobak – przewodniczący Rady Miejskiej w Dębnie oraz Krystyna Stankiewicz – kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębnie. Ponadto w spotkaniu udział wzięli przedstawicieli dębnowskich stowarzyszeń, przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Szczecinie i w Dębnie oraz osoby zainteresowane działalnością Ośrodka. Inaugurację uwieczniła na zdjęciach Karolina Sielicka – kierownik redakcji „Merkuriusza Dębnowskiego”.

Spotkanie odbyło się w kameralnej i miłej atmosferze przy kawie, herbacie i słodkim bufecie. Oficjalnego otwarcia spotkania i powitania gości dokonała koordynator Ośrodka Iwona Franków-Wilczyńska. Następnie przewodnicząca Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Dębnie Aneta Dobropolska opowiedziała o działalności stowarzyszenia oraz okolicznościach powstania Ośrodka. Pani koordynator omówiła program i zakres działalności Ośrodka, zaś specjaliści opowiedzieli o swoich profesjach. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy skierowali wiele ciepłych słów w stronę osób posługujących w Ośrodku, w tym liczne gratulacje i podziękowania. Na zakończenie ks. dziekan Robert Szumowski udzielił błogosławieństwa osobom posługującym w Ośrodku, a pani koordynator podziękowała wszystkich gościom za przybycie i zaprosiła do rozmowy przy słodkim bufecie. Uroczystość przebiegła w ciepłej i radosnej atmosferze.

Kilka słów na temat Ośrodka
Ośrodek „Z pomocą rodzinie” w Dębnie jest programem Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Dębnie mającym  na celu niesienie pomocy osobom potrzebującym w sprawach:
– rodzinnych, małżeńskich i wychowawczych;
– naturalnego planowania rodziny, ciąży, porodu, połogu i opieki nad noworodkiem;
-  indywidualnych, dotyczących dorosłych dzieci i młodzieży;
-  uzależnień i współuzależnień;
– problemów prawnych oraz polubownego rozwiązywania konfliktów.
Działalność Ośrodka ma charakter konsultacyjno-doradczy. Spotkania ze specjalistami są bezpłatne. Ośrodek nie wymaga żadnych skierowań ani zaświadczeń. Dyżury pełnić będą wykwalifikowani specjaliści różnych dziedzin:
– doradcy rodzinni i instruktorzy naturalnych metod planowania rodziny;
– psychoterapeuta;
– socjoterapeuta;
– położna i instruktor szkoły rodzenia;
– doradcy ds. uzależnień i współuzależnieni;
– prawnik;
– mediator.
Dyżury specjalistów będą odbywały się we wtorki i czwartki od godz. 17 do godz. 19 przy parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie. Harmonogram dyżurów jest dostępny w gablotach kościołów oraz na fanpage „Civitas Christiana” Dębno. Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby potrzebujące na konsultacje ze specjalistami.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2018-10-24 10:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bielsko-Biała: „Tornister pełen uśmiechów” także dla polonijnych dzieci ze Wschodu

[ TEMATY ]

Caritas

pomoc

Bielsko‑Biała

Archiwum Caritas

Caritas diecezji bielsko-żywieckiej raz 10. rozpoczęła ogólnopolską akcję „Tornister pełen uśmiechu” na nowy rok szkolny 2018/2019. Przedsięwzięcie ma na celu przygotowanie wyprawki szkolnej dziecku z rodziny wielodzietnej lub o niższym statusie materialnym. Część plecaków z wyposażeniem Caritas zamierza przekazać polonijnym dzieciom z Ukrainy, które będą gościć w sierpniu na koloniach w Bielsku-Białej.

Jak wyjaśnił ks. Robert Kasprowski, dyrektor diecezjalnej Caritas, akcja „Tornister pełen uśmiechu” polega na tym, że wierni zabierają do domu wystawiony w kościele pusty plecak i sami uzupełniają go przyborami szkolnymi. „Po tygodniu wypełniony plecak odnoszą z powrotem do kościoła, aby mogło nim zostać obdarowane jakieś konkretne, wskazane przez parafię, dziecko” – wytłumaczył kapłan.
CZYTAJ DALEJ

Diecezja siedlecka: Pierwsze dekrety neoprezbiterów

2026-06-15 07:51

[ TEMATY ]

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda ogłosił miejsca posługi nowo wyświęconych kapłanów oraz poinformował o księżach przechodzących na emeryturę. Dekrety zostały wręczone w sobotę, 13 czerwca, w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej, po uroczystościach święceń prezbiteratu w siedleckiej katedrze.

ks. Karol Borkowski – wikariusz parafii bł. Stefana Wyszyńskiego w Białej Podlaskiej,
CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący Episkopatu Polski słucha ks. DJ Padre Guilherme

2026-06-24 10:20

[ TEMATY ]

abp Tadeusz Wojda SAC

Padre Guilherme

EWTN Polska

W krótkim filmiku na mediach społecznościowych Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Apb Tadeusz Wojda, nie tylko słucha „Pan jest Pasterzem Moim” w wykonaniu Padre Guilherme, ale również zaprasza na Festiwal Prosta Droga do Boga w Gdańsku, na którym wystąpi znany na całym świecie ks. DJ - informuje portal EWTN Polska.

W krótkim filmiku na mediach społecznościowych Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, apb Tadeusz Wojda, nie tylko słucha Pan jest Pasterzem Moim w wykonaniu Padre Guilherme, ale również zaprasza na Festiwal Prosta Droga do Boga w Gdańsku, na którym wystąpi znany na całym świecie ks. DJ.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję