Reklama

Niedziela Legnicka

Wyruszyli ostatni raz

Niedziela legnicka 40/2017, str. 6

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Ks. Waldemar Wesołowski

Pielgrzymi przeszli z Legnicy do Legnickiego Pola

Pielgrzymi przeszli z Legnicy do Legnickiego Pola

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Blisko 200 osób wyruszyło 16 września z katedry legnickiej na ostatnią w tym roku pieszą pielgrzymkę do Legnickiego Pola. Tzw. epilog kończy tegoroczne wędrowanie w diecezji legnickiej.

W pielgrzymce wzięły udział osoby, które już wielokrotnie wędrowały, byli też nowicjusze. Nie zabrakło całych rodzin z dziećmi. – Nasze pielgrzymowanie łączymy z Tygodniem Wychowania, z początkiem nowego roku katechetycznego. Chcemy wypraszać potrzebne łaski dla wszystkich, ale też podziękować za nasze dwie pielgrzymki – na Jasną Górę i do Krzeszowa – powiedział ks. Mariusz Majewski, główny przewodnik pielgrzymek.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pani Krystyna wędrowała 13 razy na Jasną Górę i kolejny raz do Legnickiego Pola. – Pielgrzymowanie zmienia moje życie– tak zauważam i to jest dla mnie ważne. Poza tym idę w intencjach mojej rodziny, która bardzo potrzebuje Bożej mocy – powiedziała.

Również lubinianka Anna, wyruszyła na epilog po raz ósmy. – Modlitwa bardzo mi pomaga, modlę się zwłaszcza za moją rodzinę – podkreśla.

Sporą grupę młodzieży z Kamiennej Góry przywiózł ks. Paweł Adres. – W drodze tłumaczyłem młodym, jaki jest sens pielgrzymowania. To przecież idea, która sięga Starego Testamentu. Część młodzieży już wędrowała, niektórzy idą pierwszy raz. Taka krótka, nie męcząca trasa, jest okazją do złapania bakcyla pielgrzymowania – zaznaczył ks. Paweł.

Aneta z Legnicy już po raz kolejny wybrała się z mężem Jędrzejem, który jest na pielgrzymce porządkowym, i z dziećmi. – Epilog to okazja do wspomnień, refleksji, spotkania z ludźmi, z którymi wędrowało się wcześniej, poczucia jeszcze raz niezwykłego klimatu pielgrzymki do Częstochowy, czy do Krzeszowa. Mało wymagająca trasa sprzyja rodzinnemu wędrowaniu. Chcemy naszym dzieciom zaszczepić to pragnienie wędrowania. Z perspektywy czasu widzę, że z roku na rok przybywa rodziców, którzy zabierają w trasę swoje dzieci – mówi Aneta.

Pielgrzymi zatrzymali się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na legnickich Piekarach, gdzie ks. Robert Bielawski mówił o modlitwie „Różaniec do granic”, która odbędzie się 7 października w całej Polsce. Potem wszyscy uczestniczyli w Mszy św. w bazylice w Legnickim Polu. Tegoroczne pielgrzymowanie zakończyła wspólna agapa.

2017-09-27 10:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ziemia Święta: kardynałowie, rabin oraz muzułmanin w orszaku papieskim

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Franciszek w Ziemi Świętej

Bożena Sztajner / Niedziela

Czterech kardynałów z Kurii Rzymskiej, a także rabin i przedstawiciel muzułmanów znajdą się w oficjalnym orszaku papieża Franciszka podczas wizyty w Ziemi Świętej. Papieżowi będzie towarzyszył sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin oraz szefowie trzech dykasterii, które w sposób szczególny zajmują się tym regionem. Mówił o tym na konferencji prasowej w Watykanie dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi SI.

Będą to kardynałowie: Leonardo Sandri, prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich, Jean-Louis Tauran, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego oraz Kurt Koch, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, a jednocześnie przewodniczący Komisji ds. Kontaktów Religijnych z Judaizmem.
CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne duchowieństwa archidiecezji częstochowskiej

2026-06-24 19:23

[ TEMATY ]

zmiany

zmiany kapłanów

Archidiecezja częstochowska

23 czerwca br. Arcybiskup Metropolita Częstochowski ogłosił zmiany personalne duchowieństwa Archidiecezji Częstochowskiej.

Ks. Ryszard BRYŁKA – dotychczasowy proboszcz Parafii Katolickiej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach z racji osiągnięcia wieku emerytalnego zwolniony z urzędu proboszcza;
CZYTAJ DALEJ

Areszt Śledczy w Lublinie. Dziękczynienie za powołanie penitencjarne

2026-06-28 08:11

Sebastian Kurowski

Dawni i obecni funkcjonariusze, kapelani oraz ewangelizatorzy więzienni wspólnie świętowali i dziękowali za swoją misję. Spotkanie było okazją do podziękowania za trudną służbę penitencjarną oraz wręczenia wyjątkowych odznaczeń: Orderu Białej Gołębicy.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję