Reklama

Konkurs Niedzieli

Prezent dla Maryi

Konkurs Tygodnika Katolickiego „Niedziela” zatytułowany „Mój dar dla Matki Bożej” rozstrzygnięty!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czy Maryja króluje w twoim życiu? Co chciałbyś Jej podarować? Jaką cząstkę siebie? Czy doświadczasz Jej opieki?

To pytania pomocnicze, które zadaliśmy uczestnikom adwentowego konkursu plastycznego. Wpisał on się w obchody ogłoszonego przez Parlament RP Roku Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Korony Polskiej w 300. rocznicę tego wydarzenia, a temat ściśle łączył się z inicjatywą ojców paulinów „Żywa Korona Maryi”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Konkurs, którego organizatorem oprócz „Niedzieli” była Kuria Metropolitalna w Częstochowie, zaadresowaliśmy do dzieci i młodzieży z Polski i zagranicy, w pięciu kategoriach wiekowych: dzieci przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych – klasy I-III i klasy IV-VI, uczniowie gimnazjów, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzcy zostaną obdarowani cennymi nagrodami książkowymi. Dodatkowym wyróżnieniem dla wszystkich uczestników konkursu jest pokonkursowa wystawa prac na Jasnej Górze.

Największą popularnością konkurs cieszył się wśród dzieci klas szkoły podstawowej, z przewagą najmłodszych. Otrzymaliśmy prace na bardzo wysokim poziomie zarówno artystycznym, jak i w kwestii ujęcia tematu. Często zaskakiwała nas forma i pomysłowość w wyrażaniu problematyki konkursu. W związku z tym wybór najlepszych prac był naprawdę trudny. Najchętniej obdarowalibyśmy każdego z uczestników konkursu.

Reklama

Oprócz miejsc na podium i wyróżnień w poszczególnych kategoriach wiekowych postanowiliśmy podziękować grupom, które najbardziej się zaangażowały. Są to: dzieci z parafii Świętej Trójcy w Warszawie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gomunicach oraz Jasnogórska Publiczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia w Częstochowie. Wszyscy nagrodzeni otrzymają książki drogą pocztową.

Bardzo dziękujemy za wspaniałe prace, za zaangażowanie i dar dla Maryi.

* * *

Poniżej zamieszczamy listę nagrodzonych:

Dzieci przedszkolne:
1. Małgosia Grabowska, 5 lat • Morzyce
2. Ola Mach, 6 lat • Gomunice
3. Weronika Kasprzyk, 5 lat • Ostrowy nad Okszą

Wyróżnienia:
Maksymilian Kopański, 4 lata • Działdowo
Celina Frankowska, 4 lata • Toruń
Magda Poteralska, 6 lat • Gomunice
Wojciech Piotrowski, 6 lat • Gomunice

Szkoła podstawowa klasy I-III:
1. Kinga Maćkiewicz, kl. II • Płońsk
2. Asia Janczewska, kl. III • Skomlin i Karolina Sławińska, kl. II • Toruń
3. Sebastian Polichn, kl. III • Czarny Bór

Wyróżnienia:
Agata Matwiej, kl. II • Parczew
Elena Gołczyk, kl. III • Gomunice
Tosia Kuliś, kl. III • Gomunice
Anna Katarzyna Ostała, kl. I • Białystok
Mirosława Mrówka, kl. III • Sędziszów
Martyna Kwasek, kl. II • Gorzyce
Dominik Latawiec, kl. II • Gorzyce
Amelia Głąb, kl. III • Skomlin

Szkoła podstawowa klasy IV-VI:
1. Karina Żółty, kl. IV • Mazańcowice
2. Zuzanna Biesiada, kl. IV • Częstochowa
3. Aleksandra Cieślak, kl. VI • Szczawin Kościelny

Reklama

Wyróżnienia:
Agnieszka Trznadel, kl. V • Lipnica Dolna (Dąbrówka)
Wiktoria Tomaszewska, kl. V • Wejherowo
Klaudia Kokoć, kl. V • Nieledew

Gimnazjum
1. Julia Zaruska, kl. III • Bielawa (Pieszyce)
2. Amadeusz Narolski, kl. I • Częstochowa
3. Katarzyna Zalizowska, kl. II • Świdnica

Wyróżnienia poza kategorią
Dzieci z parafii Świętej Trójcy w Warszawie (ul. Solec 61)
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gomunicach, ul. Strażacka 9, 97-545 Gomunice, opiekun: Dorota Jamrozik
Jasnogórska Publiczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia w Częstochowie
Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Nieledwi, 22-554 Trzeszczany, opiekun: Wiesława Martyniuk

2017-02-22 10:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Siła w przebaczeniu

Niedziela Ogólnopolska 12/2017, str. 53

[ TEMATY ]

Niedziela Młodych

Flavijus Piliponis/Fotolia.com

Tim Guenard

Tim Guenard
Jest początek lat 60. ub. wieku. Mały słodki 3-latek trzyma za rękę swoją mamę, idą polną drogą, zatrzymują się przy jakimś słupku, do którego mama przywiązuje swojego synka i bez słowa oddala się... Przerażone dziecko nad ranem odnajduje policja, chłopiec trafia do taty... Czujesz ulgę? Myślisz, że już nic gorszego nie może się przytrafić. Bynajmniej, to początek z koszmarnego dzieciństwa Tima Guenarda. Opisał je w autobiograficznej książce zatytułowanej „Silniejszy od nienawiści”. Warto poznać tę historię i przetrzymać bardzo trudne opisy z życia jej bohatera, by ostatecznie ujrzeć w tej historii niezwykłą, dającą nadzieję moc Boga, fenomen Miłości, która zwycięża każde zło, leczy każdą ranę.
CZYTAJ DALEJ

Nowy biskup w Pelplinie: Świat potrzebuje ludzi wiary odważnej i autentycznej

2026-06-27 19:06

CENTRUM MEDIALNE DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ

Bp Przemysław Szulc

Bp Przemysław Szulc

Świat potrzebuje ludzi wiary odważnej i autentycznej, bez kompromisów i udawania. Módlmy się o taką wiarę dla każdej i każdego z nas – powiedział bp Przemysław Szulc na zakończenie uroczystości, podczas których przyjął sakrę biskupią. Święcenia biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej odbyły się w bazylice katedralnej w Pelplinie, w uroczystość głównej patronki diecezji, Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, 27 czerwca br.

Głównym konsekratorem bp. Przemysława Szulca był biskup pelpliński Ryszard Kasyna, a współkonsekratorami nuncjusz apostolski w Polsce abp Antonio Guido Filipazzi oraz metropolita szczecińsko-kamieński abp Wiesław Śmigiel.
CZYTAJ DALEJ

Kościół powinien ukazywać samarytańskie oblicze - mówili kardynałowie podczas 3. sesji konsystorza

2026-06-27 15:37

[ TEMATY ]

Kościół

konsystorz

samarytańskie oblicze

Vatican Media

3. sesja konsystorza nadzwyczajnego

3. sesja konsystorza nadzwyczajnego

Podczas trzeciej sesji konsystorza w Watykanie w sobotę 27 czerwca kardynałowie zwrócili uwagę na podziały występujące w świecie, które uderzają najbardziej w ubogich, a młodym odbierają nadzieję. Kościół powinien ukazywać oblicze samarytańskie – wskazywali.

Przedpołudniowa sesja konsystorza nadzwyczajnego rozpoczęła się Mszą św., celebrowaną przez dziekana kolegium kardynalskiego kard. Giovanniego Battistę Re.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję