Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Złota drużyna

Niedziela bielsko-żywiecka 31/2014, str. 8

[ TEMATY ]

sport

ARCHIWUM ORGANIZATORÓW

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Aż 18 medali przywiózł z warszawskiej Parafiady (14-18 lipca), Parafialno-Szkolny Klub Sportowy „Beskidy” Hałcnów. Bielska ekipa rozbiła swych konkurentów w tenisie stołowym, badmintonie i piłce nożnej. – Dzięki stałym występom na Parafiadzie, jak i zagranicznym wyjazdom, chociażby tym na Litwę, nasz klub wyrobił sobie dobrą markę. Trenerzy z innych klubów wiedzą, że tenis stołowy, a przy tym badminton, to nasze wyjątkowo mocne punkty i często nam to przypominają – mówi Grzegorz Blachura, opiekun hałcnowskiej grupy.

W składzie na tegoroczną Parafiadę wśród młodych bielszczan nie zabrakło zawodniczek reprezentujących PSKS „Beskidy” w rozgrywkach II ligi śląskiej tenisa stołowego kobiet. Z tego też względu w kategorii gimnazjum finał stał się wewnętrzną sprawą podopiecznych Grzegorza Blachury. W pojedynku decydującym o zwycięstwie w całym turnieju zmierzyły się dwie siostry: Karolina i Weronika Januś. Na koniec siostrzanej rywalizacji więcej powodów do zadowolenia miała Karolina. Bardzo podobnie było w przypadku ich starszych koleżanek, które los połączył z sobą w półfinale, przez co Marzena Topór wywalczyła brąz, a Joanna Blachura – złoto. Później obydwie można było zobaczyć na antenie TV Trwam, gdzie udzieliły wywiadu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Kolejne medale w ping-pongu dołożyli również chłopcy (złoto) i opiekunowie (złoto). Podobny kolor kruszcu za start zawodnicy PSKS zdobyli w badmintonie (dziewczęta liceum i chłopcy liceum i gimnazjum). – Nie mamy u siebie sekcji badmintona. Okazuje się jednak, że ten, co dobrze gra w tenisa stołowego, zagra równie dobrze w badmintona – wyjaśnia fenomen zjawiska G. Blachura.

Pierwsze miejsce odnotowali także hałcnowscy piłkarze, którzy w drodze do finału pokonali m.in. Rosjan, a w decydującym starciu odprawili z kwitkiem rówieśników z Radomia (3:3 – w podstawowym czasie gry, 3:2 – w karnych). Ta sama ekipa próbowała późnej swoich sił w koszykówce i... też z sukcesem. W meczu o pierwsze miejsce musiała jednak uznać wyższość zawodników z Litwy, którzy przewyższali bielszczan nie tylko umiejętnościami, ale i wzrostem.

Kolejne sukcesy reprezentanci Hałcnowa odnotowali w strzelaniu z karabinku pneumatycznego (srebro Marceliana Zyzańskiego, ubiegłorocznego triumfatora w tej konkurencji) i biegach przełajowych. Swych sił próbowali również w pływaniu, siatkówce plażowej i w quizach tematycznych. W trakcie dotychczasowych startów reprezentanci PSKS zdobyli 134 medali. W ub.r. przywieźli ze stolicy 16, co do niedawna było ich rekordem, a w 2003 r. najmniej, bo zaledwie 5. Podczas swego debiutanckiego startu w 2002 r. mieli ich 7.

Na Parafiadzie honoru diecezji bielsko-żywieckiej bronili również reprezentanci parafii Dobrego Pasterza w Ustroniu. Podopiecznie ks. Alojzego Wencepla także polubili złoty kruszec i także w ping-pongu, tyle że w kategorii chłopców ze szkoły podstawowej.

2014-07-31 09:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polska-Anglia

Już tylko godziny dzielą nas od wielkiego widowiska piłkarskiego, jakie będzie miało miejsce na Stadionie Narodowym w Warszawie. O godzinie 21 polska drużyna narodowa podejmie reprezentację Anglii, która wczoraj po południu przyleciała do Warszawy

Tłumy angielskich fanów w centrum Warszawy- taki widok można było zaobserwować w stolicy wczorajszego popołudnia. – Warszawa to bardzo ładne miasto. Macie wspaniałe jedzenie i w porównaniu do naszych lokali ceny są bardzo przystępne – mówi Andrew, angielski fan piłki nożnej. Angielska reprezentacja została zakwaterowana w hotelu Hilton, gdzie czekały na nią tłumy polskich fanów angielskiej piłki. Dostanie autografu od gwiazd angielskiego futbolu nie było łatwą sprawą, sztuka ta udała się tylko nielicznym kibicom. – Udało mi się zdobyć autograf Roya Hodgsona – miałem sporo szczęścia – mówi Arek, polski kibic. Tymczasem media w Anglii podkreślają, że teraz Anglików czeka ważniejsze i o wiele trudniejsze zadanie niż spotkanie z San Marino – wyjazdowy mecz z Polską. „Daily Star– przewiduje, że do składu powrócą kapitan Steven Gerrard, oraz Ashley Cole, którzy nie zagrali z San Marino. – Niech już nadejdzie Warszawa. To się obecnie liczy – napisał „Mirror”. – Zespół pojedzie do Polski w dobrych nastrojach. Kolejne trzy punkty umocnią go na prowadzeniu w tabeli – oceniło z kolei BBC. Piłkarze ekipy Trzech Lwów również spodziewają się, że z Polską będzie czekało ich trudne zadanie. – To dobry zespół, szybki w kontrataku. Czeka nas trudna przeprawa, musimy być w pełni skoncentrowani i dać z siebie wszystko – powiedział w rozmowie z „The Sun” Rooney. – Będę zadowolony, jeśli uda nam się wywieźć z Polski remis. Macie naprawdę dobrych zawodników, którzy na co dzień grają w markowych klubach europejskich – powiedział Andrew, angielski kibic z Sheffield. Mecz Polska-Anglia już dziś o 21. Emocje gwarantowane!
CZYTAJ DALEJ

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie każdemu z nas - rozważania czerwcowe

Tak często myśląc o Bogu czujemy stres i strach. Odległy Stwórca Wszechrzeczy karzący ludzi za ich potknięcia - wielu z nas taki właśnie obraz Boga nosi w sercu. A jaki naprawdę jest Bóg? Jakie jest Jego serce?

Czerwiec to w Kościele miesiąc szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa z litanią, zwane potocznie czerwcowymi, mają za cel zbliżyć nas do serca Boga. Ukazać Jego miłość do nas.
CZYTAJ DALEJ

Oto nadchodzi odc. 51 [wideo]

2026-06-26 17:14

screen YT

W Kościele katolickim w Polsce odbywa się bardzo wiele ciekawych wydarzeń. Informują o nich autorzy projektu inicjatywakatolicka.pl i tworzony przez nich program “Oto nadchodzi”.

Link do filmu:
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję